
C. G. Jung (1875-1961)
Jungi pszichoterápia
Jungi analízis
Carl Gustav Jung ( 1875-1961) a világszerte és hazánkban is reneszánszát élő modern pszichológia és mélylélektan egyik legnagyobb képviselője, aki a pszichoterápia mellett nagy hatást gyakorolt a művelődéstörténetre, társadalomfilozófiára is. Hosszú élete során fáradhatatlanul kutatta a lélek rejtelmeit, legbensőbb önmagunk titkos világát.
C. G. Jung hangsúlyozta a pszichoterapeuta részéről történő alkalmazkodás szükségességét a páciens egyéniségéhez és egyediségéhez. Fontosnak tartotta, hogy a terapeuta nyitott legyen a hozzá forduló ember legkülönfélébb szükségleteire és igényeire és az elméleteket csak hipotézisként, feltételesen alkalmazza, ne legyen előre gyártott véleménye a páciensről.
E szemlélet szerint a pszichológiai zavarok az egész embert befolyásolják és így a tünethez is másképp viszonyulunk, mint a más szemlélettel rendelkező pszichológusok vagy pszichoanalitikusok. A pszichés tünetet a jelenhez való alkalmazkodás nehézségének tekintjük és nagy hangsúlyt helyezünk a jelen történéseire is.
A tünetek „nem egyszerűen olyan réges -régi okok következményei, mint a gyermekkori szexualitás vagy gyermekkori hatalomvágy, hanem egyszersmind próbálkozások arra, hogy az élet új szintézisét hozzák létre-sikertelen próbálkozások, tegyük hozzá ezúttal-de mégiscsak próbálkozások, lényegüket tekintve értékesek és ésszerűek" C. G. Jung
A jungi pszichoterápia olyan verbális pszichoterápia, amely a páciens álomnaplóba rögzített álomtartalmaira koncentrálva elősegíti a gyógyulási folyamatot és új, pszichés korrekciós tendenciákat hoz létre.
A hosszabb jungi analízis során kibontakozó un. individuációs folyamat lehetőséget biztosít a mély önismeretre és a kreativitásban és spirituális értékekben gazdag élet kialakítására. Kreatív munkát végző alkotó embereknek és művészeknek igen előnyös terápiás módszer.
Írta: Szautner Erika +36209613658
Bejelentkezés: szautnererika11@gmail.com
Minden jog fenntartva
Üzenetküldés Amennyiben kérdése van a témában, írjon és válaszolok! |